درباره ما

فرصت‌های شغلی

تلفن: ۶۴۹۱۲۳۴۰-۰۲۱

فرصت‌های شغلی

کانوایرهای زمینی

امروزه  کانوایرهای صنعتی را به طرق مختلف دسته بندی می کنند. این دسته بندی ها بر مبنای نوع انتقال، استفاده از تسمه، غلتک یا زنجیر انجام می گردد.

به طور کلی کانوایر های صنعتی تجهیزاتی هستند که برای جابجایی مواد یا قطعات مورد استفاده قرار می گیرند. کارخانجات تولیدی بر اساس نیاز خود و منطبق با محصولات تولیدی خود از انواع کانوایر استفاده می کنند.

اساسی ترین دسته بندی که می توان برای کانوایر های صنعتی در نظر گرفت به شرح زیر می باشد:

  • کانوایر زمینی (Floor conveyor)
  • کانوایر هوایی(Overhead conveyor)

با توجه به دسته بندی انجام شده حال به توضیح هریک می پردازیم:

کانوایر زمینی (Floor conveyor)

کانوایرهای زمینی تجهیزاتی هستند که برروی زمین نصب شده و در صنایع مختلف از قبیل خودرو سازی، بسته بندی، دارو سازی و غیره با اشکال متفاوت ساخته می شوند. شکل ظاهری این نوع کانوایر متناسب با صنایع و محصولات متفاوت تغییر می نماید. با توجه به این توضیحات می توان به انواع زیر اشاره نمود:

  • کانوایر تسمه ای
  • کانوایر رولر
  • کانوایر زنجیری
  • اسلت کانوایر

این دسته بندی بسیار کلی بوده و بدیهی است هریک از آنها دارای زیر دسته های متفاوت و انواع گوناگونی می باشد.

اسلت کانوایر :

این کانوایر شامل یک سیستم زنجیری دو رشته ای با اتصال های مخصوص، یک سیستم هدایت کننده و درایو تنشن است. شکل ظاهری زنجیر به گونه ای است که قابلیت نصب تسمه های فلزی برروی آن دیده شده است. پس از نصب تسمه های فلزی برروی زنجیر، یک سطح یکنواخت برروی زمین و هم سطح با کف کارخانه ایجاد می نماید. به این ترتیب امکان نصب تجهیزات یا اتچمنت های مورد نیاز برای قرارگیری محصول تولیدی برروی آن فراهم می گردد. گاهی اوقات و بسته به نیاز محصول و خط تولید اتجمنت ها قابلیت دوران 90 درجه یا 180 درجه ای دارند. این قابلیت به اپراتور کمک می کند در شرایط بهتری عملیات مونتاژ را انجام دهد.

سایت در حال به روز رسانی است……..