درباره ما

فرصت‌های شغلی

تلفن: ۶۴۹۱۲۳۴۰-۰۲۱

فرصت‌های شغلی

منیپولیتورهای کابلی – انواع و کارکردهای آن

منیپولیتور یا بالانسر دستگاهی است که برای جابجایی و حرکت دادن اشیا سنگین به کار می‌رود. منیپولیتورها از بخش‌های مختلفی مانند بازو، مفصل و تولینگ تشکیل شده‌اند که می‌توانند به صورت جداگانه یا با هم حرکت کنند.

منیپولیتورها در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، الکترونیک، نساجی، و مواد غذایی کاربرد دارند. از جمله کاربردهای منیپولیتورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جابجایی قطعات سنگین و خطرناک
  • انجام کارهای تکراری و طاقت‌فرسا
  • مونتاژ و خطوط تولید
  • انبارداری و جابجایی مواد

در ادامه به توضیح منیپولیتورهای کابلی و انواع ساخته شده آن در کاوان صنعت می‌پردازیم.

منیپولیتورهای کابلی(CABLE  MANIPULATORS)

نوعی منیپولیتور که حرکت عمودی آن توسط کابل تامین می‌شود و پیکره آن می‌تواند به منظور افزایش محدوده کاری دارای بازو باشد یا برروی ریل نصب گردد. وظیفه بالانس این حرکت به عهده جک بالانسر مجموعه است که در داخل  بازوهای اصلی منیپولیتور قرار دارد.

نقشه منیپولیتور کابلی

منیپولیتورهای کابلی انواع طراحی نصب روی بازوی دورانی و نصب بر روی ریل‌های متقاطع را شامل می‌شوند.

ریل آلومینیومی برای منیپولیتورهای کابلی

ریل‌های مورد استفاده برای تجهیزات جابجایی مواد از جنس فولاد یا آلومینیومی و شیوه نصب آن ها به صورت مونو ریل یا متقاطع مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیشنهاد شرکت کاوان صنعت برای افزایش محوطه کاری منیپولیتور استفاده از ریل‌های آلومینیومی متقاطع است که در مقایسه با ریل‌های فولادی از وزن کمتر، لقی کمتر و روانی بیشتری برخوردار هستند.

ریل‌های آلومینیومی و منیپولیتور کابلی

منیپولیتورهای کابلی شرکت کاوان صنعت

شرکت کاوان صنعت به منظور تامین تجهیزات مورد نیاز نصب منیپولیتور در سال 1396 اقدام به ساخت ریل‌های متقاطع آلومینیومی نمود که برای اولین بار در ایران انجام شده است. برای اطلاعات بیشتر به بخش ریل ER1 مراجعه شود.

در صورت وجود محدودیت فیزیکی ایستگاه برای نصب ریل‌های متقاطع، شرکت کاوان صنعت استفاده از بازوهای دورانی-آلومینیومی استاندارد KV-JIB ساخت خود را پیشنهاد می‌دهد.

نمای کلی KV-JIB